Confession #260

#260 117

Am a lady from luhya land.mimi ni mrembo wa kupindukia that nikipita kila place hakuna mwenye hanitamani I here people admiring me.si kwenye maafisi ya wanaojiweza,si madktari,si walimu hadi Wana bodaboda.i have tried to get married until nmegundua am in my 21 marriage now.i can’t imagine moving out of this current marriage to another but I myself have doubts in it kwasababu my problem is that nakula sana, despite us being two in the house ju Sina mtoi I use to cook 1kg of ugali and out of that my hubby got a quarter only.” Kwani tuko wanaume wangapi Kwa hii nyumba na m naona mi ndo huwa naenda kutafuta?” He could say.that does not sress me since am used to it in all those marriages I have had.sasa sijui nitapunguza aje ju nmepewa nickname ‘ kula kula’ na I see him getting rid of me soon ,need help guys.

March 14, 2020 |
2
0
Your Comment has been sent
Your Comment is too short
2000 characters left